Kõrvade augustamine sai alguse umbes 5000 aastat tagasi. Selle tõenduseks on muumia, keda tuntakse Jäämehe Ötzi nime all – mees, kes elas 4. aastatuhandel ja kelle kõrvadel avastati augud.
Samuti on tõestatud, et iidsete aegade egiptlastel olid kõrvaaugud, mida kinnitavad ka Kuningas Tutankhamoni muumia, Vana-Egiptuse vaarao, kõrvakõrvadest leitud augud. Samuti leiti tema hauakambrist kõrvarõngaid.
Kõrvade augustamine on olnud kultuurilise ja spirituaalse tähendusega. Mõnes ürgses ühiskonnas, kui laps jõuab puberteediikka, tähistatakse seda kõrvade augustamisega. Spirituaalselt uskusid mõned kogukonnad minevikus, et kurjad vaimud omasid inimesi kõrvade kaudu, seega torgati kõrvadesse augud, et nad sisenemisel saaksid lahkuda. Mõned uskusid, et metallid hoiavad kurjad vaimud eemal, niisiis kandsid nad kõrvarõngaid.
Aafrikas, Samburu-nimelises klannis augustati võitlejate kõrvad ja torgati elevandiluust valmistatud nn. kõrvarõngad läbi, et näidata, et nad on muutunud meesteks ja vaprateks. Borneos asuva lapse isa ja ema läbistavad kumbki oma lapse kõrva, et näidata, et laps sõltub neist.
70-ndatel rajas mees nimega Jim Ward Ameerika Ühendriikides esimese keha augustamise poe, mis tegi barbellid populaarseks.
Teatakse, et Euroopas umbes 16. sajandi paiku, augustasid oma kõrvu kuninga õukonnas töötanud mehed. Samuti kandsid madrused tavaliselt üht kõrvarõngast, mis tähendas, et nad on seilanud kaugetel meredel. Nad kandsid kõrvarõngast ka juhuks, kui nad peaksid merel hukkuma, siis tema leidja, kes iganes see ka poleks, müüks tema kõrvarõnga ja saadud tulust korraldaks talle väärilise matmise.
18. sajandi paiku hakkasid kõrvu läbistavaid kõrvarõngaid asendama klambritega kõrvarõngad. Augustamine jäi madalamal tasemel sündinutele kuni 50.aastateni pärast sõda. Tundus et, inimesed, eriti naised, nagu oleksid soovinud korvata sõja aja räsitud välimust.
Kui kõrvuläbistavad kõrvarõngad taas moodi läksid, ei olnud poode, kus saaks lasta kõrvu augustada nagu kõikjal tänapäeval võimalik ja noored naised tuimestasid ise oma kõrvu enne augustamist külmade jäätükkidega. Aja möödudes hakati augustust tegema haiglates, et vältida nakkusohtu.
Kõrvade augustust pakkuvad poed kogusid populaarsust 80-ndatel ja 90-ndatel. Tänapäeval kantakse kõrvarõngaid enamasti ehetena, millel on kaunistav roll. Kõrvade augustamine on tänapäeval niivõrd arenenud, et peaaegu kõiki kõrvaosi saab läbistada.
Organne loomingu valikus leidub kõrvu läbistavaid kõrvarõngaid rippuvana ja kõrvapealsetena.